Kandydaci do Powiatu Niżańskiego

Kandydaci do Rady Powiatu Niżańskiego 

1. Józef Sroka. 53 lata, żonaty, trójka dorosłych dzieci, wykształcenie wyższe na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz podyplomowe na Wydziale Ekonomicznym WSE. Pochodzi z Zarzecza, od 30 lat mieszka w Racławicach. Radny 3 kadencji Rady Miejskiej. W latach 1998-2002 Członek Zarządu Gminy i Miasta Nisko.
„Współpraca między samorządami, miejsca pracy, pozyskiwanie środków zewnętrznych i wspieranie inicjatyw społecznych są szczególnie ważne dla rozwoju całego Powiatu”.



2. Sylwester Daśko 54 lata, żonaty.  Członek  Prawa i Sprawiedliwości od 2006 roku. Od 7 lat - szef powiatowych struktur partii, asystent i pracownik biura Europosła  Stanisława Ożoga, przedsiębiorca i  Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Kupców  Przedsiębiorców.






3. Jacek Kowalski lat 30,  obecnie pracownik Ośrodka Migracji Ksiąg Wieczystych w Nisku Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, wcześniej wychowawca w Domu Dziecka,  pracownik administracyjny Biura Poselskiego, nauczyciel religii, magazynier. Ukończył studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej, wykształcenie pedagogiczne kierunek nauczycielski - teologia. Społecznie pracuje w Radzie Osiedla Tysiąclecia. Zaangażowany w Towarzystwie Kultury Chrześcijańskiej LOGOS w Nisku. Propagator edukacji prawnej wśród młodzieży jako członek Podkarpackiego Centrum Edukacji Prawnej. Dziennikarz obywatelski prowadzący stronę www.kowalskijacek.pl


4. Krzysztof Sobczak Lat 56. Pułkownik rezerwy.Były dowódca jednostki i Garnizonu Nisko.Zamieszkały Nisko-Malce. Absolwent Akademii Sztabu Generalnego WP. Żonaty dwoje dzieci ,żona emerytowana nauczycielka muzyki,syn prawnik,córka kosmetolog-podolog.cW życiu osobistym i pracy kieruję się dewizą honoru i uczciwości.






5. Bronisława Barć 72 lata. „Mam doświadczenie w pracy samorządowej, posiadam odpowiednią wiedzę i mnóstwo pomysłów, które bym mogła zrealizować. Wciąż jeszcze jest bardzo dużo do zrobienia w dziedzinie kultury, bezpieczeństwa, historii Powiatu i troski o seniorów”.









6. Benedykt Sudoł Lat 64, żonaty, 5 dzieci. Z wykształcenia stolarz, prowadzi własną działalność gospodarczą – zakład stolarski w Nowosielcu, gdzie zatrudnia 8 osób. Z racji swojego wieku i zdobytego doświadczenia orientuje się w potrzebach naszego regionu i oczekiwaniach społeczeństwa. „W Radzie Powiatu Niżańskiego będę podejmował inicjatywy dotyczące tworzenia nowych miejsc pracy, rozwoju przedsiębiorczości, a także budowy i modernizacji infrastruktury powiatowej”.






7. Bogumiła Bieleń Mieszkam w Racławicach, mam 44 lata. Jestem nauczycielem z długoletnim stażem zawodowym w Zespole Szkół w Jarocinie. W Radzie Powiatu chce podejmować działania dotyczące: tworzenia i uzbrajania terenów pod inwestycje, rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwania środków unijnych, wspierania działań szpitala, rozwoju szkolnictwa zawodowego, dbania o dobry stan dróg.






8. Jan Rakoczy Lat 72, żonaty, trójka dzieci, pięcioro wnucząt. 
Z wykształcenia technolog drewna. Przez wiele lat prowadził działalność pedagogiczną w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. „Moją największą pasją i zarazem wartością jest rodzina i dobro społeczności lokalnej. W kręgu mojego zainteresowania w zakresie działalności publicznej będzie rozwój infrastruktury, poprawę bezpieczeństwa w ruchu, szczególnie pieszych. Ponadto będę wspierał inicjatywy mające na celu rozwój małego biznesu na terenie powiatu”.





9. Anna Przywara lat 43, mieszkam w Nisku z pięcioosobową rodziną od 1993 roku. Prowadzę działalność gospodarczą. W Radzie Powiatu chce podejmować inicjatywy dotyczące rozwoju przedsiębiorczości i zatrudnienia młodych ludzi.






10. Małgorzata Janiec Lat 40. Absolwentka Uniwersytetu Jagielońskiego - wydziału Amerykanistyki, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Zarzeczu i Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Nisku, współpracuje z Niżańskim Centrum Rozwoju gdzie prowadzi kursy językowe i bierze udział w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych dla szkoły i osób starszych. Od kilku lat włącza się aktywnie w działalność na rzecz społeczności lokalnej. „Chcę łączyć pokolenia i pokazywać, że tu jest nasza mała ojczyzna, o którą trzeba dbać i pomagać w jej rozwoju”.





11. Monika Szałek Lat 20, wykształcenie średnie, biegle włada językiem angielskim, pracuje w branży gastronomicznej. Lubi poświęcać swój wolny czas pracując na rzecz innych ludzi.









12. Józef Bis Lat 72 z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, żonaty, dwoje dzieci, posiada szerokie doświadczenie w pracy samorządowej i działalności społecznej. Pierwszy burmistrz Niska w latach 1990-1996, Wiceprzewodniczący Sejmiku Tarnobrzeskiego, prezes Zarządu Okręgu Tarnobrzeskiego Podkarpackiego Związku Wędkarskiego. Piastował funkcję prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego OSP. Przewodniczący wielu społecznych komitetów na osiedlu Malce, członek Ligi Krajowej–zrzeszenia prezydentów, burmistrzów, wójtów. Inicjator budowy Stacji Uzdatniania Wody na PGO.